РОЗБИРАЄТЬСЯ З КАШЛЕМ

ПРО КАШЕЛЬ

Захворювання, що супроводжуються кашлем

Кашель – це нормальний захисний механізм для видалення слизу та чужорідних часток з дихальних шляхів. Однак кашель також може бути симптомом захворювання при інфекціях дихальних шляхів (застуда та грип).

більше

Гербіон® розбирається з кашлем

ГЕРБІОН ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

Зазвичай, ми не дуже добре почуваємося при застуді та грипі, бо страждаємо від інфекції дихальних шляхів. Нам відомо, що кожна людина на Землі проживає приблизно 3 роки свого життя, хворіючи на застуду! Діти хворіють до 10 разів на рік, у той час як дорослі – до 5. У кожної людини реакція на застуду проявляється більш або менш значними симптомами, залежно від стану імунної системи.

Якщо грип чи застуду не лікувати правильно (або пацієнт надто активний і не відпочиває), можуть розвиватися більш важкі інфекції дихальних шляхів (ангіна, бронхіт, бронхіоліт, пневмонія). Ці інфекції можуть виникати самостійно, без попереднього захворювання на застуду чи грип. Також можливе загострення хронічних захворювань легень, таких як астма. Кашель є одним з найчастіших симптомів даних захворювань. Він також може виникати при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, таких як фарингіт та ларингіт. Сухий кашель також характерний для трахеїту.

Кашель є сигналом тривоги, який не можна ігнорувати ні у дітей, ні у дорослих. Кашель є п’ятою з найпоширеніших причин візиту дорослих до лікаря та однією з найголовніших причин візиту до педіатра.*

* 1. Worrall G. Acute cough in children. Can Fam Physician. 2011; 57: 315-8.
2. De Blasio F, Dicpinigaitis PV, Bruce K Rubin BK et al. An observational study on cough in children: epidemiology, impact on quality of sleep and treatment outcome. Cough 2012; 8:.

КОЛИ ІТИ ДО ЛІКАРЯ?
  • якщо кашель не припиняється більше 7 днів,
  • при підвищеній температурі тіла упродовж 3 днів,
  • кашель у дітей, молодших 1 року,
  • з ускладненим або прискореним диханням,
  • якщо ви підозрюєте, що причиною кашлю може бути стороннє тіло, що потрапило у дихальні шляхи (часто у дітей),
  • якщо при відкашлюванні у мокротинні присутня кров,
  • наявність зеленої мокроти,
  • при постійному кашлі вночі,
  • якщо симптоми не поліпшуються чи навіть погіршуються, незважаючи на лікування.

Лікар огляне пацієнта та призначить додаткові дослідження, щоб встановити причину хвороби та прийняти рішення щодо належного лікування.

Іноді кашель також з'являється при проблемах зі шлунком і стравоходом, захворюваннями серця або як побічний ефект при прийомі деяких ліків. Лікар призначить найбільш відповідне для Вас лікування.

Захворювання, що супроводжуються кашлем

БРОНХІТ

Бронхіт характеризується запаленням бронхів. Це одне з основних захворювань, з яким пацієнти звертаються по медичну допомогу. Найчастіше зустрічається гострий бронхіт, що може викликатися вірусами та бактеріями. Зазвичай він триває до 3 тижнів. Основними ознаками і симптомами, що спостерігаються у пацієнтів, є кашель, утворення мокроти (жовтої, зеленої чи навіть з домішками крові), нежить чи закладений ніс, головний біль, втома, болі у м’язах, лихоманка, загальне нездужання та біль у грудях.

БРОНХІОЛІТ

Бронхіоліт – гостре запальне ураження бронхіол, що зазвичай викликається вірусною інфекцією (найчастіше - респіраторним синтиціальним вірусом). Це захворювання може уражати людей будь-якого віку, але важкі симптоми найчастіше проявляються у дітей перших років життя.

При захворюванні на бронхіоліт у більшості дітей спостерігаються помірні симптоми, і вони одужують упродовж двох-трьох тижнів. Симптомами, що можуть з’явитися у дитини під час захворювання, є кашель, хрипи, задишка.

ПНЕВМОНІЯ

Пневмонією називають інфекцію легенів. Є два типи пневмонії, залежно від причини виникнення:

1. Бактеріальна пневмонія
Найчастіше ознаками і симптомами є вологий (продуктивний) кашель, виділення мокроти, гіпертермія, тахіпное, головний біль, біль у тілі, суглобах, грудях…

2. Вірусна пневмонія
Ознаками і симптомами є непродуктивний сухий кашель, температура, озноб, риніт, міалгія, головний біль, втома

ФАРИНГІТ

Фарингіт визначається як інфекція або подразнення глотки чи мигдалин. Найчастіше захворювання має вірусну природу, але також може викликатися бактеріями, алергенами та токсинами. За інфекційного фарингіту бактерії та віруси можуть напряму потрапляти до слизової оболонки глотки та викликати запальну реакцію. Найчастіше ознаками є почервоніння горла та сухий кашель.

ЛАРИНГІТ

Ларингіт – це запалення гортані. Воно може бути хронічним (триває 3 тижні чи довше) або гострим (триває менше 3 тижнів). Інфікуючими агентами найчастіше виступають віруси. Основними симптомами ларингіту є сухий кашель, хрипота, біль у горлі та ускладнення дихання.

ТРАХЕЇТ

Трахеїт – це запалення трахеї. Здебільшого, захворювання, що вражають трахею, є вірусними або бактеріальними інфекціями. Трахеїт може спричинити такі симптоми як сухий, болісний кашель, який може перетворитися у продуктивний вологий кашель під час інфекції. Також можливі хрипота та біль у горлі.

Типи кашлю

Важливо знати, що різні види кашлю потребують різного лікування. Особливо це стосується сухого та вологого кашлю.

більше

Лікування кашлю

Рослинні сиропи є першим вибором для лікування сухого і вологого кашлю. Натуральні інгредієнти, що входять до складу сиропів, мають широкий спектр дії, що дозволяє безпечно та ефективно лікувати кашель з перших днів його появи.

більше