Кашель у дітей, що часто не завдає шкоди, викликає серйозне занепокоєння у батьків. У маленьких дітей кашель є проблемою, що може стати причиною інших проблем, таких як проблеми зі сном, порушення повсякденного життя та діяльності, як-от ігри або успішність в школі та пропуск у відвідуваннях школи, дитячого садка або позакласних заходів. Він негативно впливає на якість життя дітей та викликає занепокоєння та розпач у їхніх батьків.
Щоб виявити причину кашлю, необхідно спочатку розібратися, що таке кашель. З медичної точки зору, кашель є фізіологічним рефлексом. Під час кашлю видаляються сторонні частинки, що випадковим чином потрапляють у дихальні шляхи при вдиханні (пил, частинки їжі). Під час кашлю також видаляються мертві клітини та надлишок слизу, що утворюється при запаленні клітин, що вистилають дихальні шляхи. Кашель допомагає очистити їх та захистити дихальні шляхи від можливих подразників.
Такою є фізіологія кашлю. У нашому організмі є рецептори кашлю, на які впливають різні хімічні та механічні подразники. У дитинстві організм дітей зазнає численних змін. Оскільки дихальні шляхи та нервова система дітей все ще знаходяться у процесі розвитку, їхній кашльовий центр є більш чутливим до деяких навколишніх подразників (таких як сигаретний дим, сухе повітря в закритих приміщеннях, різкі запахи, стрес (наприклад, коли дитина йде в дитячий садок), забруднення повітря). Тому кашель частіше спостерігається у дітей.
Іноді кашель у дітей також може бути спричинений вдиханням стороннього предмета (наприклад, дрібної частини іграшки).
Відмова від відповідальності: Інформація в цьому дописі не замінює консультацію лікаря, діагностику або лікування. Зміст вказаний лише для ознайомлення. Звертайтесь до свого лікаря або інших фахівців у сфері охорони здоров’я, якщо у вас є запитання щодо медичного стану або лікування.
Залежно від виду кашлю застосовуються різні методи лікування. Найчастіше кашель у дітей діагностують залежно від тривалості та локалізації кашлю. За тривалістю кашель буває гострим, підгострим та хронічним.
Гострий кашель триває до 3 тижнів. Він спричинений вірусною інфекцією верхніх дихальних шляхів (це означає, що інфекція знаходиться у верхніх дихальних шляхах (у носі та горлі)). Інфекції верхніх дихальних шляхів з кашлем (зокрема, застуда) у дітей шкільного віку, як правило, виникають 7-10 разів на рік. Як правило, 50 % дітей одужують після гострого кашлю за 10 днів.
Підгострий кашель – це кашель тривалістю від 3 до 8 тижнів. Як правило, причиною підгострого кашлю є тривала вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів або бактеріальна інфекція, як і при гострому кашлі. Іншими словами, підгострий кашель – це тривалий гострий кашель.
Якщо кашель триває більше 8 тижнів, це означає, що інфекція поширилась на нижні дихальні шляхи, вразивши бронхи, та призвела до хронічного кашлю. Специфічний або неспецифічний кашель визначить лікар.
Якщо ви бажаєте дізнатись причину частого кашлю у дитини, а обстеження не дало результату, причиною може бути підвищена чутливість рецепторів кашлю, зокрема, після інфекції.
Іншим ускладненням кашлю у дітей є відчуття кашлю. Таким чином, при захворюваннях органів дихання, що часто супроводжуються кашлем, розрізняють такі види кашлю:
Сухий кашель є досить поширеним явищем у дітей, і його можна вилікувати за допомогою безрецептурних препаратів, переважно у формі сиропу. Діти можуть описувати такий кашель як відчуття першіння в горлі внаслідок подразнення дихальних шляхів. Під час сухого кашлю не виділяється слиз, а причиною є застуда або грип.
Вологий або «продуктивний» кашель – це кашель, під час якого відходить слиз, що виділяється в горлі та бронхах. Вологий кашель у дітей може бути симптомом застуди або грипу, а також гострого бронхіту. При продуктивному кашлю застосовують лікарські засоби, що розріджують густий слиз та стимулюють відхаркування – так звані відхаркувальні засоби.
Якщо ви бажаєте дізнатись більше про кашель, див. статтю про кашель.
Бронхіт є поширеним запаленням бронхів. При цьому стані потреба у медичній допомозі є найбільшою. Він спричиняється як вірусами, так і бактеріями, та триває менше 3 тижнів. Ознаки залежать від виду кашлю, густого слизу, що може бути жовтим або зеленим, та можуть супроводжуватися нежиттю або закладеним носом, втомлюваністю, болем у м’язах, підвищенням температури, головним болем або болем у грудях.
Бронхіоліт є поширеною вірусною інфекцією у дітей. Він спричиняє запалення в дрібних дихальних шляхах, що називаються бронхіолами. Дихальні шляхи можуть набрякати та наповнюватись слизом. Він може розриватись у будь-якому віці, але найчастіше у маленьких дітей та немовлят. Більшість дітей, хворих на бронхіоліт, одужують протягом 2-3 тижнів. Симптоми включають кашель та задишку, а також хрипи.
Пневмонія – це інфекція легень, що супроводжується іншими симптомами, крім кашлю, особливо підвищенням температури та утрудненим диханням. Це серйозне захворювання, особливо у дітей. Пневмонія може бути спричинена бактеріями або вірусами. Лікування залежить від віку дитини, ступеня тяжкості пневмонії та причини запалення (бактерії або віруси).
Фарингіт – це інфекція або подразнення глотки. Він спричиняється вірусом, а також токсинами або алергенами. Бактерії, віруси або токсини можуть проникати в слизову оболонку глотки, викликаючи місцеву запальну реакцію. Симптоми включають почервоніння горла, біль, утруднене ковтання та сухий кашель.
Ларингіт – це запалення гортані або глотки, спричинене подразненням, перенавантаженням або інфекцією. Ознаки та симптоми включають хрипоту, сухий кашель, біль у горлі та утруднене дихання. Його також називають гавкаючим кашлем (або крупом), оскільки під час вдиху лунає високий звук зі свистом.
Трахеїт – це запалення трахеї. Його часто спричиняють бактерії Staphylococcus aureus після вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів. Він є поширеним у маленьких дітей через те, що їхні трахеї менші й легше закладаються внаслідок набряку. Крім кашлю, можливе підвищення температури, утруднене дихання та високий звук при диханні.
Коклюш характеризується звуком кашлю. Це особливо небезпечний кашель, спричинений бактеріями Bordetella pertussis. Як правило, він виникає у дітей у віці від 1 до 5 років. Ви можете підозрювати коклюш у дитини, якщо вона сильно кашляє 5-10 разів під час видиху, після чого чуються хрипи під час спроби вдихнути.
Хрипи передбачають високий, грубий свист під час дихання. Вони можуть бути наслідком різних проблем зі здоров’ям, таких як респіраторна алергія, астма, хронічне обструктивне захворювання легень тощо. Якщо у дитини чується свист при диханні або кашлі, необхідно проконсультуватись з педіатром.
Важливо зазначити, що цієї інформації недостатньо для встановлення діагнозу. Таким чином, рекомендуються консультації лікаря та обстеження, особливо у маленьких дітей.
Батьки ставляться до здоров’я дитини серйозніше, ніж до власного. Крім того, кашель у дітей є однією з головних причин звернення до лікаря.
Якщо кашель можна вилікувати самостійно, Гербіон є препаратом вибору. Залежно від виду кашлю призначаються різні сиропи та льодяники, що підходять для дітей та всієї родини.
З іншого боку, якщо у вашої дитини тривалий сильний кашель (більше 3 тижнів), кашель не полегшується або навіть посилюється після тижня самостійного лікування або за наявності інших симптомів захворювання (наприклад, підвищення температури), спостереження у лікаря є обов’язковим.
Гербіон® сироп ісландського моху
Гербіон® сироп ісландського моху
полегшує сухий та подразливий кашель, знімає біль у горлі та хрипоту.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп плюща
Гербіон® сироп плюща
сприяє відхаркуванню, розрідженню слизу та виведенню його з легенів.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп подорожника
Гербіон® сироп подорожника
полегшує сухий та подразливий кашель на фоні захворювання верхніх дихальних шляхів.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп первоцвіту
Гербіон® сироп первоцвіту
рекомендується як відхаркувальний засіб при кашлі на фоні застуди з чудовим смаком чебрецю.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® плющ льодяники
Гербіон® плющ льодяники
є розчином для відхаркування при вологому кашлі для дорослих та дітей у віці від 6 років, не містить цукру.
ДЕТАЛЬНІШЕЗалежно від виду кашлю (сухий або продуктивний) ми пропонуємоГербіон сироп подорожника, Гербіон сироп ісландського моху, Гербіон сироп плюща та Гербіон сироп первоцвіту.
Гербіон сироп подорожника полегшує сухий та дратівливий кашель, спричинений інфекцією верхніх дихальних шляхів. Він має протизапальну та антибактеріальну дію. Він містить екстракти подорожника, мальви лісової, вітамін С та натуральний аромат апельсина, що покращує смак препарату.
Якщо у вашої дитини, крім сухого кашлю, також є хрипота та біль у горлі, ми рекомендуємо Гербіон сироп ісландського моху без цукру та з натуральним ароматом лимона.
Якщо у вашої дитини вологий (продуктивний) кашель, Гербіон сироп плюща або Гербіон сироп первоцвіту є препаратом вибору. Гербінсироп плюща допомагає у відкашлюванні при продуктивному кашлі та очищує дихальні шляхи від слизу. Сироп має приємний смак завдяки натуральному аромату меліси та не містить цукру.
Гербіон сироп первоцвіту також допомагає при вологому кашлі. Екстракт кореня первоцвіту та трава чебрецю допомагають при кашлі на фоні застуди. Сироп має натуральний трав’яний смак чебрецю.
Ваша дитина з високою ймовірністю почне кашляти протягом перших років життя. Важливо знати, як швидко та ефективно боротись з кашлем. Зверніть увагу!
Кашель – це поширене явище у дітей, що, як правило, не є причиною для занепокоєння, але потребує обережного та своєчасного лікування. Препарати Гербіон підходять для різних видів кашлю.
Якщо ви бажаєте дізнатися більше про полегшення кашлю у дитини, див. статтю «Як полегшити кашель у дитини?».
Список використаної літератури