Важливість фітотерапії при лікуванні кашлю
ДЕТАЛЬНІШЕНатуральні трави є старими, як світ. Недарма їх застосовували для лікування багатьох захворювань та симптомів, таких як кашель.
Відмова від відповідальності: Інформація в цьому дописі не замінює консультацію лікаря, діагностику або лікування. Зміст вказаний лише для ознайомлення. Звертайтесь до свого лікаря або інших фахівців у сфері охорони здоров’я, якщо у вас є запитання щодо медичного стану або лікування.
Слід проконсультуватись з фахівцем у сфері охорони здоров’я, перш ніж застосовувати описані нижче трави та перевірити наявність попереджень про небезпеку для здоров’я та протипоказань.
Незважаючи на традиційне використання трав з незапам’ятних часів, вони також мають наукову основу та ефективні у лікуванні. Ми могли б описати еволюцію використання лікарських трав як багатовікові традиції з досягненнями сучасної науки.
Лікарські трави або окремі частини трав використовуються в різних формах, як правило, у вигляді чаїв. Їх можна приготувати, заливши фітопрепарат окропом та настоюючи чай протягом 5-15 хвилин (також відомий як настій). Деякі типи трав’яних чаїв готують шляхом заливання фітопрепарату холодною водою, нагрівання до кипіння та кип’ятіння протягом 15-30 хвилин (так звані відвари) або шляхом замочування фітопрепарату у воді кімнатної температури прибл. протягом 30 хвилин (так звані мацерати).1
Багато препаратів виготовляються на основі лікарських трав. Фітопрепарати, як правило, містять екстракти трав, що можуть мати кілька переваг перед цілими рослинами, наприклад: відтворювана якість препарату, видалення токсичних та недіючих речовин, більша стабільність діючих речовин, кращий зовнішній вигляд та запах та кращий смак.
Додатковою перевагою екстрактів трав є те, що вони є сумішшю різних речовин, що мають синергічну дію. Іншими словами, різні інгредієнти трави діють разом, а їхня дія посилюється. Крім того, кілька інгредієнтів в екстракті або навіть комбінація екстрактів полегшують або запобігають можливим побічним ефектам окремого інгредієнта.2
Фітопрепарати відрізняються від домашніх лікарських засобів рослинного походження тим, що вони виробляються у закладі, що дотримується дуже суворих умов, де проводиться регулярний контроль якості для забезпечення безпечності для споживачів.3
Фітопрепарати поділяються на традиційні препарати, ефективність яких заснована на десятилітньому досвіді, та на препарати, що довели свою ефективність у клінічних дослідженнях.4 До них відносяться, наприклад, препарати на основі екстракту плюща.5
Фітопрепарати ефективно лікують кашель, сприяючи процесу одужання.6 Іншою важливою властивістю фітотерапії є менша ймовірність побічних ефектів порівняно з синтетичними протикашльовими препаратами.7
Залежно від виду та причини кашлю застосовують різні лікарські трави. Вони поділяються на дві групи.
Перша група – це трави, що полегшують дратівливий та сухий кашель (без виділення слизу). Ці трави та їхні екстракти містять інгредієнти, що утворюють заспокійливий та захисний шар, що знімає запалення та подразнення, а отже, полегшує кашель.
Друга група – це трави, що допомагають вивести надлишок слизу з дихальних шляхів, сприяючи розрідженню та відхаркуванню. Вони корисні при порушенні відхаркування густого слизу.
Ісландський мох застосовується для лікування подразнень ротової порожнини та глотки. Він містить слиз, що вистилає, захищає та зволожує слизову оболонку. Ісландський мох допомагає при захриплості, першінні в горлі та сухому кашлі. Ісландський мох має також антимікробну та протизапальну дію.8 Дратівливий кашель можна полегшити за допомогою екстракту ісландського моху у складі препарату Гербіон® сироп ісландського моху.
Подорожник ланцетолистний – це трава, що має безліч корисних властивостей. Інгредієнти у складі листя подорожника ланцетолистного допомагають при кашлі на фоні застуди та інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Подорожник заспокоює подразнення при кашлі та запалення ротової порожнини та глотки.9 Екстракт подорожника ланцетолистного міститься у складі препарату Гербіон® сироп подорожника.
Тисячоліттями мальва лісова застосовувалась для лікування різних симптомів у Європі. Квітки мальви лісової містять речовини, що вистилають слизову оболонку захисним шаром, що захищає від подразнень, та заспокоюють дратівливий кашель.10 Тому квітки мальви лісової додають до складу препарату Гербіон® сироп подорожника.
Препарати, що містять екстракт листя плюща, досліджувались у багатьох клінічних дослідженнях, демонструючи зменшення частоти та інтенсивності кашлю як у дітей, так і у дорослих. Вони є препаратами вибору для лікування ранніх симптомів кашлю при вірусних інфекціях верхніх дихальних шляхів.5 Екстракт листя плюща розріджує слиз, що полегшує його відхаркування. Він також розширює дихальні шляхи в легенях, полегшуючи дихання.11 Завдяки цим перевагам екстракт листя плюща входить до складу сиропу та таблеток препарату Гербіон® плющ, ефективність та безпечність яких підтверджено клінічними дослідженнями.12,13
Первоцвіт, рослина з гарною жовтою квіткою, ховає в землі корінь, що має цілющу силу. Екстракти з кореня розріджують мокротиння та зменшують його в’язкість, та полегшують його виведення з дихальних шляхів. Первоцвіт часто комбінують з іншими травами, такими як чебрець.14 Ця комбінація міститься у препараті Гербіон® сироп первоцвіту.
Ми, як правило, розглядаємо чебрець як кулінарну спецію. Але чебрець насправді є лікарською травою, що лікує кашель на фоні застуди. Він полегшує відхаркування слизу та розслабляє бронхи.14 Чебрець можна застосовувати як окремо, так і в комбінації з іншими лікарськими травами, що містяться у складі, наприклад, препарату Гербіон® сироп первоцвіту, що містить екстракт чебрецю.
У сучасній науці підтверджується використання трав для лікування багатьох захворювань та симптомів, таких як кашель. Лікарські трави також використовуються у лікарських засобах природного походження. В аптеці можна придбати різні протикашльові препарати, переважно у вигляді сиропів.
Якщо вас цікавить фітотерапія природними речовинами, див. статтю «Важливість фізіотерапії».
Список використаної літератури
Корисна інформація
Важливість фітотерапії при лікуванні кашлю
ДЕТАЛЬНІШЕГотуйтесь до відпустки без кашлю
ДЕТАЛЬНІШЕНаслідки кашлю для повсякденного життя
ДЕТАЛЬНІШЕ6 порад щодо боротьби з кашлем
ДЕТАЛЬНІШЕ