Діти хворіють на застуду приблизно до 10 разів на рік, а дорослі – до 5 разів. Реакція кожної людини на застуду індивідуальна: від дуже легкої до важкої, та визначається станом імунної системи.
Важливо знати, що вибір тактики лікування кашлю здебільшого залежить від його типу (сухий, вологий, змішаний), а також його причини.
Залежно від наявності або відсутності мокротиння (слизу) у дихальних шляхах кашель ділиться на:
При сухому кашлі немає мокротиння, тому немає потреби його виводити. Сухий кашель у цьому випадку часто є результатом подразнення верхніх дихальних шляхів, запаленням, спричиненим вірусами (застуда та ГРЗ). Якщо інфекція виникає у гортані та глотці, ці хвороби називаються ларингітом та фарингітом відповідно.
Трахеїт – це захворювання, при якому запальний процес зачіпає слизову оболонку трахеї (частина нижніх дихальних шляхів), також супроводжується сухим кашлем.
Вологий (продуктивний) кашель відрізняється відходженням мокротиння, найчастіше є варіантом трансформації сухого кашлю при ГРЗ (гострі респіраторні захворювання) та симптомом запалення нижніх відділів дихальних шляхів.
Інфекція спричиняє підвищене вироблення слизу/мокротиння, а війчастий епітелій не може ефективно та швидко її евакуювати.
Змішаний кашель – чергування сухого та вологого кашлю протягом дня.
При змішаному кашлі можливе застосування препаратів із комплексним механізмом дії.
Сухой кашель
Влажный кашель
Як правило, на початку захворювання виникає сухий кашель, а потім він переходить у вологий (з мокротинням). Нерідко кашель порушує сон, супроводжується зниженням фізичної активності протягом дня, дратівливістю. Гострий кашель на тлі ГРЗ, як правило, триває від 3 до 14 днів. Відвідування лікаря може бути доцільним, якщо кашель не полегшується протягом 5 днів.
Всі види кашлю можуть мати гостру та хронічну форми:
ГОСТРИМ може вважатись кашель, тривалість якого не перевищує 3 тижні. Такий кашель може супроводжувати гострі респіраторні захворювання та лікуватися разом із основним захворюванням, але у деяких випадках може спостерігатись залишковий непродуктивний кашель – його називають постінфекційним;2
ХРОНІЧНИМ можуть називати кашель, тривалість якого перевищує 8 тижнів (3-8 тижнів – «підгострий»).2 Хронічний кашель може супроводжувати патології – такі, як захворювання верхніх дихальних шляхів, бронхіальна астма або гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.4
Тільки належна діагностика захворювання разом із виявленням всіх причин, що спричинили цей стан, може дозволити обрати необхідні препарати від кашлю.
Увага: лікування кашлю народними засобами, ліками від сильного кашлю та іншими лікарськими препаратами допускається лише після відповідних консультацій та оглядів! Не займайтесь самолікуванням, воно може ускладнити захворювання!
Гербіон® сироп ісландського моху
Гербіон® сироп ісландського моху
полегшує сухий та подразливий кашель, знімає біль у горлі та хрипоту.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп плюща
Гербіон® сироп плюща
сприяє відхаркуванню, розрідженню слизу та виведенню його з легенів.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп подорожника
Гербіон® сироп подорожника
полегшує сухий та подразливий кашель на фоні захворювання верхніх дихальних шляхів.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® сироп первоцвіту
Гербіон® сироп первоцвіту
рекомендується як відхаркувальний засіб при кашлі на фоні застуди з чудовим смаком чебрецю.
ДЕТАЛЬНІШЕГербіон® плющ льодяники
Гербіон® плющ льодяники
є розчином для відхаркування при вологому кашлі для дорослих та дітей у віці від 6 років, не містить цукру.
ДЕТАЛЬНІШЕДжерела інформації:
Відповідальність за використання інформації: інформація, представлена у цьому розділі, не призначена та не замінює професійні рекомендації, діагностичне обстеження та лікування. Весь представлений тут матеріал розміщено виключно для довідки. У разі виникнення будь-яких питань щодо стану здоров’я слід обов’язково проконсультуватись з лікарем або іншим медичним працівником.