Дихання – це життя.
Ми починаємо дихати при народженні та робимо це автоматично упродовж всього життя. Діти дихають частіше за дорослих для забезпечення організму достатньою кількість кисню.
Ми починаємо дихати при народженні та робимо це автоматично упродовж всього життя. Діти дихають частіше за дорослих для забезпечення організму достатньою кількість кисню.
Дихання дозволяє клітинам і тканинам організму отримувати кисень для метаболізму, а також вивільняти у довкілля вуглекислий газ, що утворюється в результаті процесів обміну в клітинах. Клітинам потрібен кисень для процесів обміну речовин, а також вироблення тепла та енергії.
Кашель є нормальним захисним рефлексом дихальної системи. Він усуває сторонні часточки, що випадково потрапляють до дихальних шляхів під час вдиху (пил, часточки їжі). Кашель також видаляє надлишок слизу, що утворюється при запаленні клітин, що покривають внутрішню поверхню дихальних шляхів. Таким чином, кашель допомагає підтримувати здоров’я дихальних шляхів та легеневих альвеол, де відбувається газообмін.
Було підраховано, що для підтримання нормальної прохідності та функціонування дихальної системи здорова дитина повинна кашляти не менше 11 разів на добу!
Кашльові рецептори знаходяться у межах від горла до сегментарних бронхів та подразнюються хімічними та механічними подразниками. На відміну від дорослих, дихальні шляхи та нервова система дітей ще анатомічно та фізіологічно розвиваються, тому центр кашлю в дітей більш чутливий до деяких стимулів зовнішнього середовища.
Подразниками, що стимулюють кашель є: цигарковий дим, сухе повітря у закритих приміщеннях, сильні запахи (напр., парфуми), стрес (напр., коли дитина вперше іде до дитсадка), забруднення повітря...
Якщо у дитини немає температури та закладеного носа, у неї добрий сон, апетит та відсутня дратівливість, потрібно спершу знизити вплив подразників навколишнього середовища.
Більш частий та довготривалий кашель може бути ознакою захворювання.
В залежності від наявності мокроти кашель поділяється на два види:
Непродуктивний, сухий, подразливий кашель – бронхіальний слиз (мокрота) не утворюється
Продуктивний або вологий кашель – характерне утворення та накопичення бронхіального слизу (мокроти)
Якщо Ви не впевнені, який тип кашлю у Вашої дитини, або Ви підозрюєте, що можуть бути ускладнення, пов’язані з кашлем, будь ласка, зверніться до лікаря.
Лікар огляне пацієнта та призначить додаткові дослідження, щоб встановити причину та прийняти рішення щодо належного лікування.
Кашель є симптомом багатьох захворювань, особливо він типовий для інфекцій дихальних шляхів. Діти найчастіше страждають на бронхіт, бронхіоліт, трахеїт, ларингіт.
При появі кашлю треба діяти якомога швидше. Особливо це стосується дітей, які більш схильні до появи кашлю та розвитку ускладнень.
Гербіон – це рішення природного походження для лікування сухого та вологого кашлю у дітей, що застосовується з перших днів кашлю.