РОЗБИРАЄТЬСЯ З КАШЛЕМ

КАШЕЛЬ У ДІТЕЙ

Захворювання, що супроводжуються кашлем у дітей

Кашель є симптомом багатьох захворювань, особливо він типовий для інфекцій дихальних шляхів. Діти найчастіше страждають на бронхіт, бронхіоліт, трахеїт, ларингіт.

більше

Гербіон® розбирається з кашлем

ГЕРБІОН ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

Коли ми навчаємо дітей самостійно витирати носа, рекомендується також навчити ії кашляти в носову хустинку та правильно мити руки. Незахищений кашель або кашель у руку, якою діти потім торкаються речей своїх однолітків, є джерелом розповсюдження вірусних захворювань. Інфекція, збудником якої є риновірус, атакує дітей приблизно 10 разів на рік упродовж їх перших років життя.

Кашель є найчастішим симптомом застуди та грипу. Коли з’являється нежить, кашель також, зазвичай, присутній. Якщо людина страждає на застуду, кашель спочатку сухий та непродуктивний. Внаслідок інфекції слизова оболонка стає сухою та подразненою, що стимулює кашльовий рефлекс, примушуючи людину кашляти. Упродовж декількох днів запалена слизова оболонка нижніх дихальних шляхів починає виділяти надмірну кількість слизу (мокроти), що виводиться з дихальних шляхів під час вологого, продуктивного кашлю.

Кашель також може бути симптомом інших інфекцій, алергії та подразнення.

Найчастішими причинами кашлю є:

 • Гострий ларинготрахеїт (круп) – вірусне запалення горла та трахеї. Найчастіше уражає дітей у віці від 3 до 5 років. Супроводжується «лаючим» кашлем, що може бути небезпечним.

  «Лаючий» кашель можна описати як грубий, низький кашель. Він з’являється, коли слизова оболонка під голосовими зв’язками набрякає та стискає дихальні шляхи. Саме тому захриплість супроводжується кашлем. Внаслідок кашлю діти часто прокидаються вночі, у них ускладнюється дихання, виникає почуття задухи, вдих супроводжується шипінням та свистом. Такий тип кашлю небезпечний, бо набряк може перешкоджати надходженню повітря до нижніх дихальних шляхів. Холодне повітря зазвичай полегшує симптоми. Також допомагає зволоження повітря та перехід у сидяче положення. Якщо такий кашель виник вперше та симптоми більш виражені, необхідно негайно звернутися до лікаря.

 • Гострий трахеїт – запалення трахеї, що супроводжується грубим, сухим, але не «лаючим» кашлем. Його важко лікувати, і він часто присутній, навіть якщо загалом дитина почувається добре.

 • Гострий бронхіт – інфекційне захворювання нижніх дихальних шляхів або бронхів. При бронхіті кашель спочатку сухий, а потім стає вологим, продуктивним. Це пов’язано з тим, що слизова оболонка починає виділяти більше слизу у зв’язку з інфекцією, що поліпшує боротьбу з нею та полегшує відхаркування.

 • Гострий обструктивний бронхіт або бронхіт з бронхо-обструктивним синдромом.
  Обструкція означає сповільнене проходження повітря через звужені бронхи. У дитини виникає сухий кашель у формі нападів, поверхневий кашель з «металевим звучанням». Він посилюється при збудженні чи фізичній активності. Дитина занепокоєна, багато говорить короткими реченнями, бо їй не вистачає повітря для довгих речень. Плечі дитини підняті, і при видиху можна почути хрипкий звук.
  Такий стан потрібно вважати загрозливим, потрібно негайно звернутися до лікаря.

 • Кашлюк – інфекційне дитяче захворювання, що супроводжується сильним кашлем. Кашлюк викликається бактерією Bordetella pertussis. Захворювання може навіть становити загрозу життю, особливо для дітей, молодших 6 місяців, а також для тих, хто не має вакцинації. Для кашлюку характерні напади кашлю з гучними вдихами між нападами. Під час перших тижнів захворювання з’являється сухий кашель, що прогресує упродовж 4 тижнів захворювання. Саме тоді з’являється характерний судомний кашель. Після проходження гострої фази кашлюку, кашель може зберігатися упродовж декількох місяців, поступово зникаючи.

 • Інші
  Причинами кашлю у дітей також можуть бути: алергічний риніт, захворювання шлунка та кишечника, стресові ситуації для дитини, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи.

Препарати Гербіон

Гербіон ісландський мох

Гербіон ісландський мох

для заспокоєння сухого подразливого кашлю

більше

Гербіон плющ

Гербіон плющ

для полегшення відкашлювання при вологому кашлі

більше

Чому потрібно починати лікувати кашель якомога раніше?

При появі кашлю треба діяти якомога швидше. Особливо це стосується дітей, які більш схильні до появи кашлю та розвитку ускладнень.

більше

Як лікувати кашель у дітей

Гербіон – це рішення природного походження для лікування сухого та вологого кашлю у дітей, що застосовується з перших днів кашлю.

більше

Гербіон для лікування кашлю

Гербіон – перша допомога при кашлі. Сиропи Гербіон, що мають численні ефекти, заспокоюють сухий кашель та полегшують відхаркування при вологому кашлі.

більше